Artykuł sponsorowany

Co generuje dodatkowe koszty przy wstawianiu implantów zębowych?

Co generuje dodatkowe koszty przy wstawianiu implantów zębowych?

Implanty zębowe stały się popularnym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałego i estetycznego uzupełnienia brakujących zębów. Chociaż ta metoda leczenia jest szeroko akceptowana i polecana przez stomatologów, wiele osób obawia się potencjalnych dodatkowych kosztów związanych z tym procesem. W niniejszym artykule omówimy trzy główne czynniki, które mogą wpłynąć na wzrost cen w przypadku implantów zębowych.

Materiały użyte do produkcji implantów

Jednym z głównych czynników wpływających na cennik implantów zębowych w Poznaniu są materiały użyte do ich produkcji . Implanty wykonane z tytanu są najbardziej powszechne, ale istnieją również alternatywy, takie jak implanty ceramiczne czy stopy metali. Tytan jest biokompatybilny, co oznacza, że dobrze integruje się z kością i nie powoduje reakcji alergicznych. Ceramiczne implanty są również biokompatybilne, ale mogą być droższe ze względu na wyższe koszty produkcji. Stopy metali mogą być tańsze, ale ich biokompatybilność może być niższa, co może prowadzić do problemów zdrowotnych u niektórych pacjentów.

Specjalistyczne badania diagnostyczne

Przed przystąpieniem do zabiegu wszczepienia implantu zębowego, pacjent musi przejść przez szereg badań diagnostycznych. Badania te mają na celu ocenę stanu kości, dziąseł oraz innych struktur anatomicznych, które mogą wpłynąć na sukces zabiegu. Niezbędne są takie badania jak pantomogram czy tomografia komputerowa, które pozwolą na dokładne zaplanowanie leczenia. Koszt tych badań może być różny w zależności od kliniki i regionu, ale warto pamiętać, że są one niezbędne dla prawidłowego przeprowadzenia zabiegu i osiągnięcia satysfakcjonujących wyników.

Leczenie dodatkowe przed wszczepieniem implantu

W niektórych przypadkach konieczne może być przeprowadzenie dodatkowych zabiegów przed wszczepieniem implantu zębowego. Może to obejmować leczenie chorób dziąseł, odbudowę kości czy nawet ekstrakcję zębów. Leczenie chorób dziąseł, takich jak periodontopatia, jest ważne, aby zapewnić prawidłowe przyrośnięcie implantu do kości i uniknąć powikłań. Odbudowa kości może być konieczna, gdy pacjent ma niewystarczającą ilość kości do umieszczenia implantu. W takim przypadku stosuje się różne metody regeneracji kości, takie jak przeszczepy kości czy błony. Ekstrakcja zębów może być konieczna, gdy istnieją zęby, które muszą zostać usunięte przed wszczepieniem implantu. Wszystkie te dodatkowe zabiegi wpłyną na ostateczny koszt leczenia implantologicznego.