Artykuł sponsorowany

Czy wybielanie zębów laserem pozwoli na uzyskanie idealnej bieli?

Czy wybielanie zębów laserem pozwoli na uzyskanie idealnej bieli?

Wybielanie zębów to coraz bardziej popularny zabieg w Polsce, który pozwala na uzyskanie białego uśmiechu. Jedną z metod jest wybielanie laserowe, które cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoją szybkość i skuteczność. W artykule przedstawimy, czy faktycznie jest to metoda, która pozwala na osiągnięcie idealnej bieli zębów.

Jak działa wybielanie laserowe?

Wybielanie zębów laserem polega na stosowaniu specjalnego żelu wybielającego, który jest aktywowany za pomocą lasera. Pod wpływem światła lasera, żel uwalnia tlen aktywny, który wnika w strukturę szkliwa i usuwa przebarwienia. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny i jest przeprowadzany przez dentystę lub kosmetologa. Warto dodać, że efekt wybielania jest widoczny od razu po zabiegu, co sprawia, że pacjenci często są bardzo zadowoleni z rezultatów.

Czy można uzyskać idealną biel zębów?

Idealna biel zębów jest subiektywnym pojęciem i każdy pacjent ma inne oczekiwania co do efektu końcowego. Należy jednak pamiętać, że wybielanie zębów laserem w Lublinie pozwala na rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. Efekt końcowy zależy od indywidualnych cech pacjenta, takich jak grubość szkliwa czy naturalna barwa zębów. Warto również dodać, że zabieg nie jest w stanie usunąć przebarwień wynikających z wad genetycznych czy uszkodzeń mechanicznych.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania laserowego?

Wybielanie zębów laserem nie jest zabiegiem dla każdego. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia tego typu zabiegu są m.in. ciąża, karmienie piersią, uczulenie na składniki żelu wybielającego oraz choroby przyzębia. Ponadto, nie zaleca się wybielania zębów dzieciom i młodzieży poniżej 16 roku życia ze względu na rozwój struktury zębów. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się z lekarzem dentystą, który oceni stan zdrowia jamy ustnej i doradzi, czy wybielanie laserowe będzie odpowiednie dla danego pacjenta.

Alternatywne metody wybielania zębów

Jeśli wybielanie laserowe nie jest odpowiednią metodą dla danego pacjenta, istnieje wiele innych sposobów na uzyskanie białego uśmiechu. Do najbardziej popularnych należy wybielanie nakładkowe, które polega na stosowaniu specjalnych nakładek wypełnionych żelem wybielającym.