Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wybrać się na rejs na Filipiny?

Dlaczego warto wybrać się na rejs na Filipiny?

Filipiny to kraj o niezwykłym uroku, który przyciąga turystów z całego świata. Jest to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa, nurkowania, a także dla tych, którzy chcą się zrelaksować na plaży i poznać egzotyczną kulturę. Wybierając się na rejs po Filipinach, można odkryć liczne wyspy, zatoczki i laguny oraz cieszyć się pięknem przyrody tego kraju.

Co oferuje rejs wokół malowniczych Filipin?

Filipiny są jednym z najbardziej różnorodnych krajów pod względem przyrody. Podczas rejsu po archipelagu można podziwiać niezwykłe formacje skalne, wodospady, a także spotkać wiele gatunków zwierząt i roślin. Warto odwiedzić Park Narodowy Puerto Princesa na wyspie Palawan, gdzie znajduje się słynna Podziemna Rzeka Puerto Princesa, czyli jedno z nowych 7 cudów świata. Inne atrakcje przyrodnicze to wyspa Bohol z unikalnymi czekoladowymi pagórkami czy też malownicze jeziora na wyspie Coron.

Filipiny są prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Woda wokół wysp jest ciepła i krystalicznie czysta, a rafy koralowe obfitują w różnorodne gatunki ryb, koralowców i innych morskich stworzeń. Jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest wrak japońskiego okrętu wojennego Irako, zatopionego podczas II wojny światowej w pobliżu wyspy Coron. Warto również odwiedzić Apo Reef, największą rafę koralową na Filipinach, gdzie można spotkać żółwie morskie, rekiny i płaszczki.

Podczas rejsu po Filipinach warto również poznać bogatą kulturę i tradycje tego kraju. Filipińczycy są niezwykle gościnni i serdeczni, a ich kuchnia to mieszanka wpływów hiszpańskich, chińskich i malajskich. Na wyspie Cebu warto odwiedzić historyczne miasto Cebu City, gdzie znajduje się najstarszy kościół na Filipinach, tzn. Bazylika del Santo Niño. Na wyspie Boracay można natomiast uczestniczyć w tradycyjnych filipińskich festiwalach, takich jak Ati-atihan czy Sinulog.

Reasumując, rejs po Filipinach to doskonała okazja do odkrycia niezwykłego piękna tego kraju, zarówno pod względem przyrody, jak i kultury. To także świetna propozycja dla osób szukających aktywnego wypoczynku oraz niezapomnianych wrażeń.