Artykuł sponsorowany

Jak adwokaci pomagają frankowiczom?

Jak adwokaci pomagają frankowiczom?

Adwokaci odgrywają kluczową rolę w pomocy frankowiczom, czyli osobom posiadającym kredyty hipoteczne zaciągnięte we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach rosnąca liczba frankowiczów zmagających się ze spłatą swoich zobowiązań zdecydowała się na skorzystanie z pomocy prawnej. Współpraca z adwokatem może przynieść wiele korzyści, zarówno w zakresie dochodzenia swoich praw, jak i negocjacji z bankiem.

Przeczytaj również: Władza rodzicielska - jakie są jej granice i jak ją stosować?

Pomoc prawna w dochodzeniu roszczeń

Adwokaci specjalizujący się w sprawach frankowiczów mają szeroką wiedzę na temat przepisów prawnych dotyczących kredytów hipotecznych oraz praktyk bankowych. Dzięki temu są w stanie ocenić, czy bank stosował się do obowiązujących przepisów i czy klient ma podstawy do dochodzenia roszczeń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, adwokat może wystąpić z pozwem przeciwko bankowi, domagając się unieważnienia umowy lub obniżenia wysokości zadłużenia. Jeśli chodzi o pomoc, jakiej oczekują frankowicze, adwokat z Poznania taki jak Michał Sierpiński z pewnością udzieli profesjonalnego wsparcia.

Negocjacje z bankiem

Adwokaci pomagają frankowiczom również w negocjacjach z bankiem. Współpraca z prawnikiem może znacznie zwiększyć szanse na osiągnięcie korzystnych warunków spłaty kredytu. Adwokat może wystąpić z wnioskiem o restrukturyzację zadłużenia, proponując konkretne rozwiązania, takie jak obniżenie marży czy zamiana waluty kredytu na złote. Ponadto adwokat może reprezentować klienta w kontaktach z bankiem, co daje frankowiczowi poczucie bezpieczeństwa i wsparcia w trudnej sytuacji.

Wsparcie w postępowaniach sądowych

W przypadku braku porozumienia z bankiem adwokat może pomóc frankowiczowi w przygotowaniu się do postępowania sądowego. Prawnik opracuje strategię działania, zgromadzi niezbędne dowody oraz przygotuje odpowiednie pisma procesowe. W trakcie rozprawy adwokat będzie reprezentował klienta, przedstawiając argumenty na rzecz unieważnienia umowy lub zmiany warunków spłaty kredytu. Wsparcie adwokata jest nieocenione zwłaszcza w przypadku skomplikowanych spraw, wymagających dogłębnej analizy przepisów prawnych i interpretacji orzecznictwa.