Artykuł sponsorowany

Jakie powinny być plandeki do przyczep rolniczych?

Jakie powinny być plandeki do przyczep rolniczych?

Plandeki do przyczep rolniczych są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa. Dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie ładunku przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Wybór odpowiedniej plandeki może jednak być trudny, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które pozwolą na dokonanie właściwego wyboru.

Materiał i wytrzymałość plandeki

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość plandeki jest materiał, z którego została wykonana. Najpopularniejsze są plandeki wykonane z poliestru pokrytego warstwą PCV (polichlorku winylu). Ten rodzaj materiału charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie oraz odpornością na działanie promieni UV, co sprawia, że plandeka nie blaknie pod wpływem słońca. Ponadto, plandeki PCV są odporne na działanie olejów, smarów oraz innych substancji chemicznych, co jest istotne w przypadku przewozu maszyn rolniczych.

Gramatura i grubość plandeki

Kolejnym istotnym parametrem przy wyborze plandeki do przyczepy rolniczej jest jej gramatura oraz grubość. Gramatura to masa materiału na jednostkę powierzchni, wyrażana w gramach na metr kwadratowy (g/m2). Im wyższa gramatura, tym plandeka jest cięższa i bardziej wytrzymała. Dla przyczep rolniczych zalecane są plandeki o gramaturze od 600 g/m2 do nawet 900 g/m2. Grubość plandeki to odległość pomiędzy jej dwiema powierzchniami, mierzona w milimetrach. Grubsze plandeki zapewniają lepszą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz lepsze właściwości termoizolacyjne. Jeśli chodzi o wytrzymałe plandeki do przyczep rolniczych, Wrocław i okolice to rejon, w którym skorzystamy z oferty specjalistów takich jak np. Parys.

System mocowania i dodatkowe akcesoria

Oprócz materiału i gramatury warto zwrócić uwagę na system mocowania plandeki do przyczepy. Istnieje wiele różnych systemów, takich jak pasy z zaciskami, linki gumowe czy haczyki. Ważne jest, aby system mocowania był łatwy w obsłudze oraz solidny, dzięki czemu plandeka nie będzie się przesuwać podczas jazdy. Dodatkowo warto zainwestować w akcesoria takie jak kieszenie na dokumenty czy siatki do przechowywania drobnych przedmiotów, które ułatwią organizację przestrzeni w przyczepie.