Artykuł sponsorowany

Jakie są największe atrakcje w energylandii?

Jakie są największe atrakcje w energylandii?

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zlokalizowany w Zatorze, oferuje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. W tym artykule przyjrzymy się bliżej trzem z nich, które warto odwiedzić podczas pobytu w Energylandii.

Gdzie szukać adrenaliny?

Jednym z najbardziej emocjonujących miejsc w Energylandii jest strefa ekstremalnych przeżyć, gdzie znajdują się różnorodne rollercoastery. Na miłośników szybkości czeka m.in. Hyperion – jeden z najwyższych i najszybszych rollercoasterów w Europie, który osiąga prędkość 142 km/h. Kolejną atrakcją jest Zadra – największy drewniany rollercoaster na świecie, który zapewnia niezapomniane wrażenia podczas jazdy. Warto również wypróbować Mayan – kolej górską o długości 780 metrów, która sprawi, że poczujesz się jak na prawdziwej wyprawie archeologicznej.

Energylandia to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – także rodziny z dziećmi. W strefie Family Zone czekają na Was liczne karuzele, kolejki i inne atrakcje dopasowane do potrzeb najmłodszych. A jeśli chcecie odpocząć od emocji, warto zarezerwować apartamenty przy Energylandii, które zapewnią komfortowy wypoczynek dla całej rodziny. W ofercie znajdziecie zarówno pokoje dwuosobowe, jak i większe apartamenty, idealne na wspólny wyjazd.

Czy warto odwiedzić park wodny?

Energylandia nie ogranicza się tylko do suchego lądu – na terenie parku znajduje się również strefa wodna. Wodne Miasto to miejsce pełne basenów, zjeżdżalni oraz atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności pływackich. Dla tych, którzy szukają relaksu, polecamy baseny z hydromasażem i leżakami. Natomiast dla miłośników mocniejszych wrażeń czekają ekstremalne zjeżdżalnie takie jak Anaconda czy Tornado.

Park rozrywki nie kończy się na atrakcjach – Energylandia regularnie organizuje różnego rodzaju wydarzenia tematyczne oraz koncerty. Warto sprawdzić kalendarz imprez przed planowanym wyjazdem, aby nie przegapić żadnych ciekawych wydarzeń. W przeszłości odbywały się tutaj występy znanych polskich artystów, a także imprezy tematyczne takie jak Halloween czy Dzień Dinozaura.