Artykuł sponsorowany

Jakie są wskazania do implantów włosów?

Jakie są wskazania do implantów włosów?

Implanty włosów to coraz bardziej popularna metoda leczenia łysienia i zagęszczania włosów. Dzięki nowoczesnym technikom przeszczepu, zabieg ten stał się bezpieczny, skuteczny i praktycznie nieinwazyjny. W artykule przedstawiamy wskazania do przeprowadzenia implantacji włosów oraz omawiamy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie.

Wskazania medyczne do przeprowadzenia implantacji włosów

Implantacja włosów w Łodzi jest zabiegiem, który może być wykonany u osób cierpiących na różne schorzenia powodujące utratę włosów. Najczęstszym wskazaniem do przeprowadzenia tego typu zabiegu jest androgenowe łysienie (łysienie typu męskiego), które dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Inne wskazania to łysienie plackowate, blizny pozostające po urazach czy chorobach skóry oraz różnego rodzaju schorzenia hormonalne prowadzące do nadmiernego wypadania włosów.

Ograniczenia wiekowe i stan zdrowia pacjenta

Warto zwrócić uwagę, że implantacja włosów nie jest zabiegiem odpowiednim dla każdej osoby. Przede wszystkim, pacjent musi mieć ukończone 25 lat, gdyż wcześniej struktura włosów oraz ich gęstość mogą jeszcze ulegać zmianom. Ponadto, przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz dokładnie ocenia stan zdrowia pacjenta, aby upewnić się, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia implantacji. Wśród nich znajdują się m.in. choroby autoimmunologiczne, cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi czy aktywne stany zapalne skóry głowy.

Metody przeszczepu włosów i oczekiwane efekty

Na rynku dostępne są różne metody przeszczepu włosów, jednak najpopularniejsze i najbardziej rekomendowane przez specjalistów są metoda FUE (Follicular Unit Extraction) oraz FUT (Follicular Unit Transplantation). Metoda FUE polega na pobieraniu pojedynczych jednostek mieszka-włosowych z tzw. strefy dawcy (najczęściej z tyłu głowy) i wszczepianiu ich w miejsca ubytku włosów. Metoda FUT natomiast opiera się na pobraniu cienkiego paska skóry z mieszkiem włosowym z okolicy dawcy, a następnie przeszczepieniu go na obszar łysiejący. Oba zabiegi dają naturalny efekt zagęszczenia włosów, który utrzymuje się na stałe, jednak metoda FUE jest mniej inwazyjna i pozostawia mniejsze blizny.