Artykuł sponsorowany

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowoczesna metoda, która zrewolucjonizowała stomatologię. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego, lekarze dentystyczni mogą precyzyjnie i skutecznie leczyć zęby z problemami wewnątrzkanałowymi. W poniższym artykule dowiesz się więcej o tym, na czym polega ta metoda oraz jakie są jej zalety.

Przeczytaj również: Kiedy warto wykonać zdjęcie rtg zębów?

Precyzja i dokładność dzięki mikroskopowi stomatologicznemu

Mikroskop stomatologiczny to zaawansowane narzędzie, które pozwala na powiększenie pola widzenia nawet do 20 razy. Dzięki temu lekarz dentysta może dokładnie ocenić stan zęba, a także wykonać precyzyjne zabiegi wewnątrzkanałowe. Mikroskop umożliwia również lepsze oświetlenie pola zabiegowego, co pozwala na wykrycie nawet najmniejszych szczegółów, takich jak dodatkowe kanały czy pęknięcia. Wszystko to przekłada się na większą skuteczność leczenia kanałowego oraz mniejsze ryzyko powikłań.

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Białymstoku ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych metod. Po pierwsze, pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu, co jest korzystne zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Po drugie, zwiększa skuteczność leczenia, co oznacza mniejszą liczbę powtórnych wizyt oraz mniejsze ryzyko powikłań. Po trzecie, dzięki precyzyjnemu oczyszczeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych, ząb ma większe szanse na długotrwałe przetrwanie

Kandydaci na leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest szczególnie polecane dla pacjentów z trudnymi przypadkami endodontycznymi, takimi jak zęby z wieloma kanałami korzeniowymi, silnie zakrzywionymi kanałami czy wcześniej nieudanym leczeniem kanałowym. Mikroskop stomatologiczny może być również pomocny w przypadku zębów przedtrzonowych i trzonowych, które mają skomplikowaną anatomię

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem, lekarz dentysta na początek znieczula ząb i otacza go koferdamem, czyli specjalną osłoną, która izoluje ząb od reszty jamy ustnej. Następnie, przy pomocy mikroskopu stomatologicznego, dokładnie ocenia stan zęba i lokalizuje wejścia do kanałów korzeniowych. Kolejnym etapem jest oczyszczenie kanałów za pomocą specjalnych narzędzi oraz płukanie ich roztworem dezynfekującym. Po oczyszczeniu, kanały są wypełniane gutaperką, czyli materiałem uszczelniającym, a następnie ząb jest odbudowywany za pomocą materiałów kompozytowych lub korony protetycznej.