Artykuł sponsorowany

Na jakie partie można zastosować botox?

Na jakie partie można zastosować botox?

Botox, czyli toksyna botulinowa, to popularny zabieg medycyny estetycznej, który pomaga w redukcji zmarszczek i wygładzeniu skóry. W Polsce zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Warto wiedzieć, na jakie partie twarzy można zastosować botox oraz jakie są efekty tego zabiegu.

W jakich miejscach warto użyć botoxu?

Jednym z najczęstszych zastosowań botoxu jest walka ze zmarszczkami mimicznymi. Zmarszczki te powstają w wyniku częstego kurczenia się mięśni twarzy podczas wykonywania różnych mimik. Botox działa na te mięśnie, blokując impulsy nerwowe, co prowadzi do ich osłabienia i rozluźnienia. Dzięki temu skóra staje się bardziej gładka, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Najpopularniejsze partie twarzy, na które stosuje się botox w celu redukcji zmarszczek mimicznych, to czoło, okolice oczu (tzw. kurze łapki) oraz okolice ust.

Botox w Lublinie może być również stosowany w leczeniu hiperhydrozy, czyli nadmiernej potliwości. W przypadku tego schorzenia, zastosowanie toksyny botulinowej pozwala na zablokowanie wydzielania potu przez gruczoły potowe. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na nadmierne pocenie się dłoni, stóp oraz pach. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 4 do 6 miesięcy, po czym zabieg można powtórzyć. Warto dodać, że w Polsce zabiegi z użyciem botoxu na hiperhydrozę są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Kolejnym zastosowaniem botoxu jest leczenie bruksizmu, czyli niekontrolowanego zaciskania szczęki i zgrzytania zębami. Bruksizm może prowadzić do bólu głowy, uszkodzenia szkliwa zębów oraz problemów ze stawem skroniowo żuchwowym. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej w okolice mięśni żwaczy prowadzi do ich osłabienia i zmniejszenia siły nacisku na szczękę. Dzięki temu objawy bruksizmu zostają złagodzone, a pacjent może cieszyć się większym komfortem życia.

Warto pamiętać, że zabiegi z użyciem botoxu powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów, którzy mają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Tylko wtedy można liczyć na satysfakcjonujące efekty i uniknięcie ewentualnych powikłań.