Artykuł sponsorowany

Rodzaje aparatów słuchowych

Rodzaje aparatów słuchowych

Czy wiesz, że istnieje wiele rodzajów aparatów słuchowych, które mogą pomóc w poprawie słuchu? W związku z tym warto dowiedzieć się więcej na ten temat, aby móc wybrać odpowiedni dla siebie. W tym artykule przedstawimy trzy główne rodzaje aparatów słuchowych dostępnych na polskim rynku oraz ich cechy, które mogą wpłynąć na decyzję o zakupie.

Aparaty słuchowe zauszne (BTE)

Aparaty słuchowe zauszne, znane również jako BTE (ang. Behind-The-Ear), to jedne z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych modeli na rynku. Ich charakterystyczną cechą jest umieszczenie głównych komponentów aparatu w obudowie, która znajduje się za uchem. Dźwięk jest przekazywany do ucha przez cienką rurkę lub drucik, który łączy się z indywidualnie dobranym wkładem usznym. Te aparaty słuchowe ze Szczecina są odpowiednie dla osób z różnymi stopniami niedosłuchu - od lekkiego po głęboki. Ze względu na swoją konstrukcję są łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości, a także mogą być wyposażone w różne funkcje dodatkowe, takie jak redukcja szumów czy łączność bezprzewodowa.

Aparaty słuchowe wsadowe (ITE)

Aparaty słuchowe wsadowe, czyli ITE (ang. In-The-Ear), to modele, które umieszcza się bezpośrednio w przewodzie słuchowym. Są one wykonane na podstawie indywidualnego odlewu ucha pacjenta, co zapewnia doskonałe dopasowanie i komfort noszenia. Aparaty ITE są zwykle polecane osobom z lekkim do umiarkowanego niedosłuchu, ponieważ ich wielkość ogranicza ilość dostępnych funkcji oraz moc wzmacniania dźwięku. Mimo to, aparaty wsadowe są bardzo dyskretne i estetyczne, co sprawia, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób dbających o swój wygląd.

Aparaty słuchowe całkowicie w kanale (CIC)

Aparaty słuchowe całkowicie w kanale, zwane również CIC (ang. Completely-In-the Canal), to najmniejsze i najbardziej dyskretne modele dostępne na rynku. Są one umieszczane głęboko w przewodzie słuchowym, co sprawia, że praktycznie niewidoczne dla osób postronnych. Aparaty CIC są zwykle dedykowane osobom z lekkim do umiarkowanego niedosłuchu, ze względu na ograniczoną moc wzmacniania dźwięku oraz brak niektórych funkcji dodatkowych. Warto jednak zaznaczyć, że aparaty CIC oferują doskonałą jakość dźwięku oraz naturalne oddanie kierunkowości słuchu, co sprawia, że są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie wysoką jakość słyszenia.